• Zapraszamy do przedszkola

    Dyrektor Przedszkola Niepublicznego w Tarnowcu ogłasza zapisy na rok szkolny 2015/2016. Karty zgłoszenia oraz wszelkie informacje na temat pracy przedszkola można uzyskać w godzinach od 6.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy :)

14 maja w czwartek gościliśmy po raz kolejny muzyków z Agencji Artystycznej „Lama”. Tym razem poznaliśmy elektroniczne urządzenie o nazwie looper. Zobaczyliśmy  w jaki sposób muzyk grający na jednym instrumencie może osiągnąć brzmienie wielkiego zespołu i jak można wykorzystać odgłosy z otoczenia do tworzenia nowej, fascynującej muzyki. Instrumentem koncertującym była gitara.

 We środę 13 maja  dzieci z grupy II udały się do pobliskiej szkółki ogrodniczej. Celem wycieczki było poznanie nazw niektórych roślin, warunków w jakich lubią rosnąć oraz sposobów ich pielęgnacji. Dowiedzieliśmy się min. że owoce niektórych roślin są trujące, że są rośliny, które lubią słońce a inne lubią rosnąć w cieniu. Mogliśmy powąchać miętę, zobaczyć pędy sosny, z których robi się syrop pini. Na koniec spotkania czekała na nas miła niespodzianka – każdy z nas otrzymał kwiatka w doniczce (podpisanego naszymi imionami i nazwiskami), którego możemy wsadzić do  przydomowych ogródków.  Dziękujemy pani Joasi za bardzo miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia przyrodnicze.

5 maja odbyły się u nas warsztaty z tańca breakdance , które poprowadzili tancerze z Akademii Tańca Trickz. Po rozgrzewce , dzieci poznały podstawowe kroki i figury taneczne, by później jak na prawdziwych tancerzy przystało wziąć udział w „bitwie tanecznej” , która zakończyła się remisem. Podczas zajęć nasi podopieczni dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie, a także w jaki sposób można ciekawie i zdrowo spędzić wolny czas.

12 maja nasze przedszkole odwiedził pan magik, ze swoim programem artystycznym. Znikająca woda, mnożące się w ustach piłeczki ping- pongowe czy samoczynnie poruszające się  kule, to niektóre z magicznych sztuczek pokazanych nam przez naszego gościa.  Na koniec spotkania czekała na nas miła niespodzianka – otrzymaliśmy w prezencie balony, z których  pan magik bardzo szybko wyczarował dziewczynkom – pieska, a chłopcom -  miecz. Występ nagrodziliśmy gromkimi brawami.

Nasze przedszkole od września realizuje program edukacyjny Akademia Zdrowego Przedszkolaka, ma on na celu propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Udział w programie rozpoczęliśmy od jesiennego modułu: „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się między innymi: czym jest piramida żywienia i z czego się składa, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą, czemu służy aktywność ruchowa i uczestniczyły w zajęciach kulinarnych – Kuchcikowo. Dzięki realizacji jesiennego programu i pomocy Rodziców potwierdzających na stronie internetowej: www.zdrowyprzedszkolak.pl  nasze działania, otrzymaliśmy Certyfikat - Krainy Zdrowia.
Przeprowadziliśmy również zajęcia z modułu zimowego, ale aby otrzymać kolejny certyfikat potrzebna jest nam Państwa pomoc – potwierdzenie realizacji kolejnych zajęć. Aby wesprzeć nasze przedszkole, należy:

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl