W poniedziałek 20 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy przyjechali do nas z przedstawieniem „ Cztery mile za piec” wg utworu M. Kownackiej. Była to opowieść o  przygodach  małej Zosi, która szukała swojej laleczki Petroneli.  Aby ją odnaleźć musiała udać się do Baśniowej Krainy, spotykając na swojej drodze różne postaci, które wskazywały jej drogę. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie, próbując swoich sił na scenie. Bajka bardzo nam się podobała, a ciekawość i uśmiech nie znikały z twarzy widzów.

„Malowała jesień w parku wszystkie liście
Na czerwono, na brązowo, żółto i złociście”

15 października udaliśmy się do Tarnowa do Parku Strzeleckiego. Przy słonecznej pogodzie spacerowaliśmy alejkami parku, po dywanie z kolorowych liści. Zobaczyliśmy z bliska łabędzie i kaczki, które pływały po stawie. Między drzewami biegały zwinne wiewiórki,  zbierając zapasy na zimę. Spacerując podziwialiśmy ogromne drzewa. Oczywiście nie zabrakło również czasu na plac zabaw, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. Uśmiechnięci i zadowoleni, z bukietami jesiennych liści, wróciliśmy do przedszkola na obiad.

„Kubuś, Puchatek Kubuś –
wśród roju pszczół - jak to niedźwiadków ród
Kubuś - włazi bez trudu –
ramboli bamboli na dąb łasować miód.”

W czwartkowe przedpołudnie w naszym przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą sympatycznego misia, wszystkim dzieciom dobrze znanego – Kubusia Puchatka.  Stanął on przed tarnowieckim przedszkolem, jako prezent od  pana wójta. Wykonali go artyści rzeźbiarze, podczas pleneru rzeźbiarskiego w Łękawce. Na powitanie Kubusia Puchatka przygotowaliśmy krótki program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszyków, piosenek i tańców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan wójt Grzegorz Kozioł oraz pan sołtys Jan Nowak, którzy wspólnie z dziećmi dokonali symbolicznego odsłonięcia rzeźby Kubusia Puchatka.

W sobotnie przedpołudnie grupa dzieci z oddziału III wystąpiła w Teatrze im. Ludwika Solskiego z tańcem „Słowiańskie piękności i prawdziwi mężczyźni” podczas 3 Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego. Był to już kolejny występ tancerzy z naszego przedszkola i jak zwykle zachwycił on zgromadzoną publiczność. Po prezentacji tańca rozpoczęły się warsztaty taneczne: Zatańcz jak „My Słowianie”, podczas których mali artyści wcielili się w rolę instruktorów, ucząc choreografii swojego tańca zgromadzone na festiwalu dzieci z innych przedszkoli. Na koniec dzieci zatańczyły wspólnie Słowiańskie show.

„Razem z mamą muszę stanąć
Kiedy światło jest czerwone
 A na drugą przejdę stronę
Przy świetle zielonym”

We wtorek nasze przedszkole odwiedzili policjanci, którzy spotkali się z przedszkolakami. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, przechodzenia przez jezdnię. Pani policjantka w oparciu o bajki „O siedmiu koźlątkach”, „Królewna Śnieżka” i „Czerwony Kapturek” uwrażliwiła nas na to, by uważać na obcych ludzi. Każdy z nas mógł z bliska zobaczyć policyjny radiowóz i w nim usiąść. Dziękujemy policjantom za ciekawe i pouczające spotkanie.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl