Kolejni mili goście w naszym przedszkolu. Tym razem odwiedzili nas panowie policjanci, którzy opowiedzieli nam, a niektórym tylko przypomnieli jak bezpiecznie zachowywać się podczas spacerów, podróży samochodem. Mogliśmy także zobaczyć jak wygląda prawdziwy policyjny radiowóz i oczywiści zadać wieleeele różnych pytań. Serdecznie dziękujemy  miłym gościom za przybycie. 

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitała p. Magda z warsztatami „Magiczne Maroko” podczas których mieliśmy  możliwość poznać  świat dżinów mieszkających w dzbankach czy lampach. Dowiedzieliśmy  się jak w jaki sposób zapala się lampę i gdzie jeszcze można w Maroku spotkać dżiny. Mogliśmy także  posiedzieć na marokańskim latającym dywanie – tylko, że nikt z nas nie znał czarodziejskiego zaklęcia, by na tym dywanie gdzieś odlecieć. p. Magda specjalnie  na oczach dzieci przygotowała pyszną marokańską herbatkę zrobiona ze świeżej mięty, zielonej herbaty i cukru zwana też „Berberską Whisky”.

„Za górami , za lasami, za dolinami…”
O tym jak wygląda codzienne życie górali dowiedzieliśmy się dzięki aktorom z krakowskiego teatru, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt. ”Legendy Tatr”. Główni  bohaterowie Jędrek i Maryna opowiedzieli nam skąd wziął się Giewont i jakie skarby są w nim ukryte, a także poznaliśmy historię podhalańskiego stroju .

W minioną niedzielę reprezentacja z naszego przedszkola, z grupy IV zdobyła II miejsce podczas 9 Gminnego Festiwalu Kultury Przedszkolnej. Pokonując tym samym 12 innych przeszkoli. SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

Mili goście z  „Pasikonika” dziś nas odwiedzili.  Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do ogrodu , gdzie czekały na nas dwa urocze kucyki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl