Kalendarz

wrzesień 2014
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbliższe wydarzenia

Pt Wrz 26 @ 9:30AM -
Grupowe urodzinki

Stastystyka odwiedzin

Dzisiaj55
Wczoraj147
W tygodniu572
W miesiącu2506
Wszystkich341861
Powered by CoalaWeb
Wspierają nas

„Jestem sobie przedszkolaczek
nie grymaszę i nie płaczę
na bębenku marsza gram
ram tam tam, ram tam tam”

1 września od samego rana próg przedszkola odważnie przekraczały dzieci, które po wakacyjnej przerwie wróciły do przedszkola, lub rozpoczynają  przygodę        z przedszkolem. Pierwszy dzień w przedszkolu upłynął pod znakiem zabaw  i spotkań z kolegami i koleżankami. W każdej z czterech grup dzieci świetnie się bawiły,  a „maluszki” po obiedzie ucięły sobie drzemkę, by odpocząć, nabrać sił i dołączyć do starszych koleżanek i kolegów na placu zabaw.

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu zrobiło się gwarno i wesoło. W przedszkolnych progach zawitały najmłodsze dzieci, które rozpoczynają edukację przedszkolną. Dzieci poznały przedszkole, wspólnie z rodzicami i paniami wychowawczyniami bawiły się oraz miały możliwość spróbowania przedszkolnych smakołyków ( gofry, ciasteczka, kanapeczki) Rodzice z kolei mięli możliwość uczestniczenia w  spotkaniu z panią psycholog przeprowadzonym na temat adaptacji dziecka w przedszkolu. Zajęcia adaptacyjne bardzo wszystkim się podobały i były pomocne we wspólnym poznaniu się dzieci, rodziców oraz wychowawców.

„W sławnym mieście Pacanowie
tacy sprytni są kowale,
że umieją podkuć kozy,
by chodziły w pełnej chwale.”
Kornel Makuszyński

W  środę 9  lipca wybraliśmy się na wycieczkę do Pacanowa. Celem naszej podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Po założeniu krasnoludkowych butków i czarodziejskiemu pomniejszeniu się do rozmiarów skrzatów, przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowej krainy, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem (min. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos). A gdy  bajkowi podróżnicy  poczuli się zmęczeni udali się do „Czarodziejskiego lasu” gdzie kwiaty do uszka opowiadały bajki. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka, a także zobaczenia co kryje się po drugiej stronie lustra. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się do ogrodu, gdzie  mogliśmy troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw. A jak bawiliśmy się zobaczcie sami.

Promienny Zamek

Podskakują razem dzieci
hop, hop, hop, hop.
Bo tu bawią się najlepiej
hop, hop, hop, hop.

W poniedziałek 14 lipca rozpoczęliśmy kolejny tydzień wakacji wycieczką. Tym razem celem naszej podróży był Promienny Zamek w pobliskim Tarnowie. Każdy przedszkolak znalazł w tym centrum zabawy coś dla siebie. Była dmuchana zjeżdżalnia, kilkupoziomowy tor przeszkód z licznymi schodkami, ślepymi przejściami i przeszkodami, baseny z kulkami oraz wiele innych ciekawych atrakcji.  Po upływie czasu przeznaczonego na zabawę szczęśliwi i uśmiechnięci, wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekał na nas pyszny obiad.

We wtorkowe przedpołudnie przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do Pani Zosi,  gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Dzieci mogły się wykazać w konkursach, zabawach ruchowych,  a gdy ktoś był zmęczony mógł odpocząć w specjalnie przygotowanym namiocie. Nie zabrakło też kiełbasek i innych przysmaków. Za tak miłe przedpołudnie bardzo dziękujemy Pani Zosi i jej rodzinie.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl