We wtorek w naszym przedszkolu odbył się drugi już koncert muzyczny. Tym razem tematem przewodnim  koncertu były „Muzyczne muzy”.   Wspólnie z muzykami zastanawialiśmy się co może inspirować  kompozytorów do tworzenia muzyki. Może być to przyroda, postać, sztuka, technika, czy uczucie. Wszyscy bardzo uważnie słuchaliśmy prezentowanych nam utworów i żywo na nie reagowaliśmy, interpretując ruchem słyszaną  muzykę. Niektórzy z nas mogli również zagrać na instrumentach, wyrażając muzyką różne emocje, lub naśladować przyrodę np.  kropelki deszczu.  Instrument jaki tym razem poznaliśmy to ksylofon.

W poniedziałek 20 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy przyjechali do nas z przedstawieniem „ Cztery mile za piec” wg utworu M. Kownackiej. Była to opowieść o  przygodach  małej Zosi, która szukała swojej laleczki Petroneli.  Aby ją odnaleźć musiała udać się do Baśniowej Krainy, spotykając na swojej drodze różne postaci, które wskazywały jej drogę. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie, próbując swoich sił na scenie. Bajka bardzo nam się podobała, a ciekawość i uśmiech nie znikały z twarzy widzów.

W sobotnie przedpołudnie grupa dzieci z oddziału III wystąpiła w Teatrze im. Ludwika Solskiego z tańcem „Słowiańskie piękności i prawdziwi mężczyźni” podczas 3 Tarnowskiego Festiwalu Psychologii i Rozwoju Osobistego. Był to już kolejny występ tancerzy z naszego przedszkola i jak zwykle zachwycił on zgromadzoną publiczność. Po prezentacji tańca rozpoczęły się warsztaty taneczne: Zatańcz jak „My Słowianie”, podczas których mali artyści wcielili się w rolę instruktorów, ucząc choreografii swojego tańca zgromadzone na festiwalu dzieci z innych przedszkoli. Na koniec dzieci zatańczyły wspólnie Słowiańskie show.

„Malowała jesień w parku wszystkie liście
Na czerwono, na brązowo, żółto i złociście”

15 października udaliśmy się do Tarnowa do Parku Strzeleckiego. Przy słonecznej pogodzie spacerowaliśmy alejkami parku, po dywanie z kolorowych liści. Zobaczyliśmy z bliska łabędzie i kaczki, które pływały po stawie. Między drzewami biegały zwinne wiewiórki,  zbierając zapasy na zimę. Spacerując podziwialiśmy ogromne drzewa. Oczywiście nie zabrakło również czasu na plac zabaw, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. Uśmiechnięci i zadowoleni, z bukietami jesiennych liści, wróciliśmy do przedszkola na obiad.

„Kubuś, Puchatek Kubuś –
wśród roju pszczół - jak to niedźwiadków ród
Kubuś - włazi bez trudu –
ramboli bamboli na dąb łasować miód.”

W czwartkowe przedpołudnie w naszym przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą sympatycznego misia, wszystkim dzieciom dobrze znanego – Kubusia Puchatka.  Stanął on przed tarnowieckim przedszkolem, jako prezent od  pana wójta. Wykonali go artyści rzeźbiarze, podczas pleneru rzeźbiarskiego w Łękawce. Na powitanie Kubusia Puchatka przygotowaliśmy krótki program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszyków, piosenek i tańców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pan wójt Grzegorz Kozioł oraz pan sołtys Jan Nowak, którzy wspólnie z dziećmi dokonali symbolicznego odsłonięcia rzeźby Kubusia Puchatka.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl