• Zapraszamy do przedszkola

    Dyrektor Przedszkola Niepublicznego w Tarnowcu ogłasza zapisy na rok szkolny 2015/2016. Karty zgłoszenia oraz wszelkie informacje na temat pracy przedszkola można uzyskać w godzinach od 6.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy :)

Figle Migle dobrze znamy i podczas wakacji też je odwiedzamy.

 O tym, że wakacje to wesoły czas chyba nikogo nie musimy przekonywać, nawet jeśli spędza się je w przedszkolu, bo tu co rusz jakieś niespodzianki. Tym razem postanowiliśmy się przenieść do wioski indiańskie, a gdzie ? Całkiem blisko no i było tam ognisko, nie zabrakło też wigwamu .  Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji.  Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w różnych konkurencjach: indiański tor przeszkód, rzuty do celu, połów ryb itd. Nasze blade twarzyczki wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo zadowolone.

Smutno nam dzisiaj, że was żegnamy,
Że po wakacjach się nie spotkamy.
My powrócimy do swych zabawek,
Wy usiądziecie do szkolnych ławek.
To idźcie śmiało bez żadnej trwogi
W te nowe życia waszego progi!
Uroczystym polonezem dzieci z grupy III rozpoczęły piątkowe spotkanie z rodzicami. Spotkanie szczególne bo dla części dzieci z tej grupy to już ostatni rok             w przedszkolu. Podczas akademii nie zabrakło wierszy, w  których wspominaliśmy pierwsze najczęściej łzawe rozstania z rodzicami, piosenek i ulubionych zabaw. Absolwentom dziękujemy za wszystkie wspólnie spędzone chwile, życzymy powodzenia i udanych wakacji. Również i rodzicom składamy gorące podziękowania za zaufanie  i wspólnie spędzony czas.

Na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę edukacyjną wybraliśmy się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, zobaczyć w jaki sposób strażacy przygotowują się do wyjazdu do akcji ratunkowej. A na koniec wizyty czekał nas najprawdziwszy test wiedzy , który zdaliśmy celująco.

  Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami.
Czerwiec to czas gdy już wszyscy odliczają dni do wakacji, ale to także czas pożegnań.   W czwartek  podczas spotkania z rodzicami pożegnaliśmy najstarszych przedszkolaków. Dzieci z grupy IV zaprezentowały na zakończenie przedstawienie pt. „Wróżki”, które w konkursie „Snuj się, snuj bajeczko” organizowanym przez Przedszkole nr 33 z Tarnowa,  zdobyło III miejsce. Dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za wspólnie spędzone cztery lata.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl