Był sobie pączek, co nie miał rączek
i okrąglutki był jak miesiączek
Miał lukrowana, złocistą skórkę
a w środku dziurkę, na konfiturkę
 wszyscy go lubią, starsi i dzieci
 na jego widok, aż ślinka leci
Lecz co naprawdę pączki są warte
to wie najlepiej KTO? TŁUSTY CZWARTEK.
By tradycji stało się zadość,  od samego rana w Tłusty czwartek , Bartek i Bratkowa czyli Julcia i Gracjan z grupy IV częstowali wszystkich pysznymi pączkami.

Z okazji Waszych urodzin
życzymy  Wam dużo zdrowia i radości,
szczęścia w życiu i miłości,
mocy najpiękniejszych wrażeń
i spełnienia wszystkich marzeń.

W środę  11 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Ezis z Tarnowa. Tym razem oglądaliśmy przedstawienie pt „ Kaprysy i marzenia”. Na przykładzie liska i motylka, którzy byli bohaterami teatrzyku, przekonaliśmy się, że nie zawsze zachcianki, które mamy  muszą być spełniane i że trzeba cieszyć się z tego, co się ma. Dobrze znani nam aktorzy, zaprosili nas do wspólnego tworzenia przedstawienia, co bardzo nam się podobało. Wspólnie  wyczarowywaliśmy  teatr.

12 lutego do naszego przedszkola przyjechali świetnie już nam znani muzycy. Podczas trwania koncertu dowiedzieliśmy się czym są ozdobniki w muzyce i rondo. Nasz kolega Filip wcielił się w rolę dyrygenta, a dzieci z całego przedszkola stworzyły wielką orkiestrę którą pokierował. Tym razem instrumentem który poznaliśmy były skrzypce, na których jak się okazało można grać „pizzicato” - bez użycia smyczka.

„Policjant czujny jest niesłychanie
Przy nim nic złego nam się nie stanie”
10 lutego do naszego przedszkola zapukali panowie policjanci. Powodem ich wizyty były zbliżające się ferie zimowe. Policjanci przeprowadzili w każdej grupie wiekowej dzieci  pogadankę, która dotyczyła zachowania w czasie zimowego wypoczynku. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy. Będziemy pamiętać, by nie zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, nie ślizgać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych,  oraz by zawsze być pod opieką dorosłych.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl