• Zapraszamy do przedszkola

    Serdecznie zapraszamy Państwa na kurs pierwszej pomocy. Zapisy u Pani Intendentki. 

 Pamiętacie jak w październiku braliśmy udział w akcji „Przemów ludzkim gestem”, organizowanej przez wolontariuszy działających przy Zespole Szkół Ogrodniczych. Zbieraliśmy wówczas pieniądze i karmę dla bezdomnych zwierząt. Dzisiaj młodzież z ZSO odwiedziła nas i w ramach podziękowania zaprezentowała nam przedstawienie o naszych pupilach, a potem zaprosili nas do wspólnej zabawy.

Zaprzęg Mikołaja dziś wyruszył w świat
renifery łapią w noski swoje wiatr.
I gdy tak przez mleczną drogę sobie mkną
to Mikołaj nuci znów piosenkę swą.

Bardzo miła niespodzianka czekała dzisiaj na nasze przedszkolaki. Zaraz po śniadaniu , członkowie Klubu Seniora zaprosili nas na przedstawienie autorstwa Pani Zosi Łach „O Świętym Mikołaju”.

 Wy nie wiecie, a ja wiem,
Jak rozmawiać trzeba z psem
Bo poznałem język psi,
Gdy mieszkałem w pewnej wsi (....)

W czwartek po raz kolejny  nasze przedszkole odwiedziła Pani Ada ze swoimi czworonogami. Tym razem to maluszki uczyły się  jak bezpiecznie podchodzić do psów, jak je traktować  i jak o nie dbać. Nie zabrakło także pokazu psich sztuczek i wspólnych wyścigów. A o tym, że zajęcia bardzo się podobały, świadczyć mogą pytania dzieci  „A przyjdziesz jeszcze jutro ?”

W piątkowe popołudnie obchodziliśmy podwójną uroczystość, a mianowicie Dzień Seniora oraz Dzień Niepodległości. Dzieci z grupy teatralnej pod opieką Pani Barbary Krótka przygotowały program artystyczny dla naszych miłych gości. Nie zabrakło wierszy, krótkich etiud oraz wspólnych śpiewów do których włączyli się seniorzy i rodzice naszych małych aktorów.

Idzie sobie przedszkolaczek,
śpiewa, tańczy, no i skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
bo to dzień jest pasowania.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl