14 kwietnia do naszego  przedszkola   zawitał  cyrk „Szok”.  Dzieciaki bawiły się świetnie  podziwiając umiejętności akrobatyczne artystów na malutkim rowerku, pokaz żonglerski, pokaz magii. Najodważniejsze dzieci spróbowały swoich cyrkowych umiejętności. Czarowały, bawiły się z klownem i tańczyły z obręczami. Szło im wspaniale!   Najbardziej zapierającą dech w piersiach chwilą, była gdy artystka pojawiła się z wężem i zaprosiła chętne dzieciaki do jego dotknięcia i potrzymania. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Cyrk

W dniu 10.04.2014 dzieci z naszego przedszkola oglądały w Kinie Marzenie  przedstawienie pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Fascynujące przygody Szewczyka Dratewki, który bezinteresownie pomógł księciu Żabojadowi w odszukaniu uwięzionej przez złą czarownicę królewny Mortadeli ukazały dzieciom wartość prawdziwej przyjaźni. Wartka akcja, efekty specjalne , tajemnicza i barwna sceneria  oraz zaskakujące zakończenie przedstawienia sprawiły, że młodzi widzowie dali się porwać magii teatralnego świata. 

Czytaj więcej: O dzielnym Szewczyku

Miło nam poinformować, że Zuzia Kowalska zdobyła wyróżnienie za rolę Babci Zielarki  w przedstawieniu  pt. „Orzeszek przyjaciel przyrody” w  XIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym  „Snuj się, snuj , bajeczko”.  Zuzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Zuzi

W  piątek 4  kwietnia  dzieci 5-letnie z grupy III zaprezentowały swoje umiejętności w ramach XIII  Międzyprzedszkolnego  Przeglądu  Teatralnego „Snuj się, snuj bajeczko…” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 33 w Tarnowie. Nasi  mali aktorzy  pod opieką Pani  Basi  przedstawili adaptację sceniczną  bajki Marii Kownackiej  pt. ,,Orzeszek”.  Prace nad przygotowaniem do konkursu trwały od kilku miesięcy, a  efekt końcowy cóż wspaniały. Mali aktorzy dali z siebie wszystko. Jesteśmy z Was bardzo dumni . Teraz czekamy na ogłoszenie wyników.

Czytaj więcej: Konkurs " Snuj się, snuj bajeczko..."

w63 kwietnia przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w konkursie „Wiosna, ach to TY” organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne w Tarnowie na ul. Pszennej. Sześcioro dzieci z grupy IV zaprezentowało swoje wokalne i taneczne umiejętności. Ola Ciępka wystąpiła z piosenką „Nie śpijcie kiedy wiosna”, Milena Duras, Kamila Dziekan, Pola Kosiba, Wojtek Łabędź i Kuba Porębski zaprezentowali taniec „Figlarna wiosna”.  Mali artyści wystąpili w pięknych wiosennych strojach a ich program został wyróżniony przez jury. Oli, Milence, Kamilce, Poli, Wojtkowi i Kubie gratulujemy pięknego występu  i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!

Czytaj więcej: Konkurs „Wiosna, ach to ty”

Na torciku zdmuchnij świeczkę,
 niech życzenie w niebo leci.
 Bądź radosny i szczęśliwy
 i słoneczko niech Ci świeci.

Czytaj więcej: Marcowe urodzinki

Tym razem przedszkolaki obserwowały przedmioty wydające dźwięki. Przekonaliśmy się, że dźwięki można wytwarzać wykorzystując różne sposoby, ale zawsze przedmioty które je wydają drgają. Okazało się również, iż dźwięk nie tylko słychać - można go poczuć za pomocą kamertonu. Rozmawialiśmy przez telefon z plastikowych kubków i sznurka, słuchaliśmy bicia serca za pomocą "stetoskopu" z gumowego węża i lejka. Rozwijając swoje umiejętności manualne wykonaliśmy prosty instrument, dlatego zakończeniem spotkania był wspólny koncert.

Czytaj więcej: Drganie i granie - czyli skąd się bierze dźwięk

w1„Maszeruje wiosna a ptaki wokoło
Lecą i świegocą głośno i wesoło
Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat
Gdy go w górę wznosi zielenieje świat „

W piątek przeszliśmy ulicami Tarnowca w kolorowym korowodzie, którym powitaliśmy wiosnę. Machaliśmy wiosennymi kwiatami, śpiewali piosenki o wiośnie, grając na instrumentach perkusyjnych.  Było głośno, kolorowo i wesoło. Mamy nadzieję, że wiosna zagościła już u nas na dobre.

Czytaj więcej: Witaj wiosno!

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl