Skoro była podłoga, skoro była pogoda no i chęci jeszcze też  były….to odbyły się „poprawiny festynu”.  Podczas tego festynu, pożegnaliśmy naszych absolwentów, a  dzieci z kółka teatralnego zaprezentowały  swoim rodzicom bajkę , którą przedstawiły na konkursie „Snuj się, snuj bajeczko”  . Warto przypomnieć , że w tym roku nasze przedszkole zdobyło pierwsze miejsce w tym konkursie. Po występach czekały smaczne przekąski i oczywiście liczne atrakcje dla dzieci. 

To już ostatni koncert  tym roku przedszkolny. Tym razem królowała muzyka poważna, a przy okazji powtórzyliśmy sobie wiadomości                o poznanych instrumentach . 

Samych uśmiechów, przyjaciół stu,
tysiąca przygód, bajecznych snów,
worka prezentów, uciech bez liku,
słonecznych dni, lodów na patyku
i mnóstwa, mnóstwa słodyczy tego Wam każdy z nas dziś życzy!

„Abrakadabra, hokus-pokus, bim salabim”. Jak się później okazało, owo czarodziejskie zaklęcie niejednokrotnie się nam przydało. Czarodziej sprawiał, że różne rzeczy nagle zjawiały się przed naszymi oczami i znikały równie szybko, jak się pojawiały. W rękach magika granatowa chustka zamieniła się w czerwoną, a z pozoru puste pudełko okazało się pełne . No cóż , to są czary . 

Patataj, patataj,
pojedziemy w cudny kraj!
Tam, gdzie Wisłą modra płynie,
szumią zboża na równinie.
Patataj, patataj...
Może nie do innego kraju ale stępem pomalutku , na końskim grzbiecie podziwialiśmy  przedszkolny ogród, bo z końskiego grzbietu cały świat wygląda inaczej.  A wszystkich, którzy raz jeszcze chcieliby powtórzyć  przejażdżkę zapraszamy do cudownego miejsca jakim jest Siedlisko Zagacie.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl