• Zapraszamy do przedszkola

    Dyrektor Przedszkola Niepublicznego w Tarnowcu ogłasza zapisy na rok szkolny 2015/2016. Karty zgłoszenia oraz wszelkie informacje na temat pracy przedszkola można uzyskać w godzinach od 6.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy :)

„ Kieszonkowe instrumenty” – W trakcie koncertu zaprezentowano najmniejsze i zarazem najrzadziej używane instrumenty dęte takie jak : harmonijka ustna, okaryna, fletnia pana,
czy flażolet. Nie zabrakło też nietypowych ludowych instrumentów m.in. drumli i kalimby. Przekonaliśmy się także , że te niepozorne instrumenty w rękach fachowca wydobywają z siebie niesamowite dźwięki i są w pełni profesjonalnymi instrumentami.

 31 marca w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Baśniach. Spotkanie rozpoczęło się występem „Jaś i Małgosia”, przygotowanym przez przedszkolaków ze „Słoneczka”. Następnie rozpoczęła się zacięta rywalizacja.  Po rozwiązaniu wszystkich konkursowych zadań i podliczeniu punktów jury ogłosiło wyniki konkursu. Przedstawiciele naszego przedszkola Julia Stojak i Jan Woźniak uzyskali największą liczbę punktów, zdobywając I miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Julce i Jaśkowi serdecznie gratulujemy!

Dziecko wstępujące po raz pierwszy do przedszkola jest w bardzo trudnej sytuacji. Nie zna nowego otoczenia, nowych ludzi, przeżywa szok wywołany nadmiarem nowych informacji, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Dlatego też,  staramy się zrobić wszystko by początek przygody z przedszkolem był łatwy i przyjemny dla naszych pociech i ich rodziców.  Pierwsze spotkanie  adaptacyjne już za nami  i chyba wszystkim się podobało.

Tradycyjnie przed świętami nasze przedszkolaki w imieniu swoimi pracowników przedszkola składały wszystkim odwiedzającym  nasze przedszkole  świąteczne życzenia. Oczywiście nie zabrakło też słodkiego  akcentu w wykonaniu naszych pań kucharek.

W czwartek nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny pan Michał Potempa. Podczas spotkania dzieci  poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.  Każdy z nas powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej  pomocy, dlatego w naszym przedszkolu już od najmłodszych lat oswajamy i instruujemy dzieci  jak powinny się zachować w sytuacjach zagrożenia życia.

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl