We wtorek odwiedzili nas aktorzy z Krakowa ze spektaklem pt.”Jaś i Małgosia” . Tej pary rodzeństwa nie trzeba nikomu przedstawiać i wszystkie dzieci wiedzą , że dzieciaki miały sporo przygód ale najbardziej zapamiętały spotkanie z Baba Jagą, która podstępnie zwabiła dzieci do swojej piernikowej chatki i jak to w bajce bywa wszystko dobrze się skończyło.

 We wtorek 19  kwietnia dzieci z kółka teatralnego wzięły udział w XV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym „Snuj się , snuj bajeczko…” . Celem konkursu jest propagowanie literatury dziecięcej poprzez różnorodne formy teatralne, rozwijanie wyobraźni i kreatywności małych artystów. Nasze dzieciaczki pod opieką Pani Barbary Krótka , dały prawdziwy popis aktorskich możliwości. Teraz tylko czekamy na ogłoszenie wyników.

W czwartkowe przedpołudnie dzieci z grupy  III i IV obejrzały przedstawienie przygotowane przez wrocławską grupę teatralną „PanTeatr”. Aktorzy zaprosili dzieci w obfitującą w przygody  podróż do Stumilowego Lasu. Spektakl to historia oparta na powieści  A.A.Milne „Kubuś Puchatek” i został zrealizowany z prawdziwym rozmachem, pełen efektów świetlnych i dźwiękowych, z ruchomą scenografią i z przepiękną muzyką. Szkoda tylko, że podczas spektaklu nie można było robić zdjęć.

W poniedziałek Pani Justyna po raz kolejny rozmawiała z nami o naszych emocjach. Tym razem dyskutowaliśmy  o tym , że bez złości mamy więcej radości. A na koniec spotkania powstała piękna wspólna praca pt. ”Kosmos Emocji”

 

 Po raz kolejny odwiedził nas Pan Michał, który jest ratownikiem medycznym. Głównym celem spotkania  było zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami, jakie należy wykonać by pomóc osobie poszkodowanej w razie nieobecności osób dorosłych. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość praktycznego zastosowania zdobytych informacji, a także uczyły się w jaki sposób formułować wypowiedź w czasie rozmowy z ratownikiem (podanie miejsca zdarzenia, co się stało, swoich danych).

Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl