Kalendarz

styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Stastystyka odwiedzin

9.png4.png4.png7.png8.png4.png
Dzisiaj100
Wczoraj179
W tygodniu100
W miesiącu5587
Wszystkich944784

Visitor Info

  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Wspierają nas
Facebook

1Rodzice  z Przedszkola Publicznego w Tarnowcu zagrali dla swoich  dzieci. Przez dwa miesiące  w wielkiej tajemnicy przygotowywali przedstawienie pt ”Kopciuszek”. W środę 09.06.2010 miała miejsce długo wyczekiwana premiera.  Widzami były dzieci , grono pedagogiczne, personel administracyjno obsługowy oraz rodzice.

 

Reakcje tej  najmłodszej ale wymagającej publiczności były bardzo spontaniczne. „ O, moja mama! Z niedowierzaniem oznajmił Brandun, gdy na scenie pojawiła się Dobra Wróżka (Dominika Półtorak). Z przejęciem  losy Kopciuszka śledziła   4- letnia Weronika, której  mama  (Anna Mytnik) wcieliła się w rolę Marysi Kopciuszka. Rodzice z niezwykłym temperamentem odegrali swoje role: Księcia (Jurand Dyk) Macochy (Bernadetta Mikrut) Rozkapryszonych Córek ( Agata Markiewicz, Urszula Plebanek), Wdowca (Tomasz Holik), Herolda (Joanna Krok), Dworzan (Karolina Łącka i Magdalena Leśniak – uczennice Gimnazjum w Tarnowcu).W tajemniczy świat bajki wprowadzili Narratorzy w tej roli Marta Półtorak i Latawska . Za aktorów kciuki trzymały dwie autorki przedstawienia, nauczycielki  Ewa Dychtoń i Kinga Nowak.  Większość rodziców biorących udział w tegorocznym przedstawieniu zadebiutowała w ”Czerwonym Kapturku” , wystawianym z okazji Dnia Dziecka w zeszłym roku. Rodzice mieli okazje stanąć po stronie, po której dotąd  stały ich dzieci. Oczywiście na początku towarzyszyła nam obawa, że nie zdołamy nauczyć sie wszystkich kwestii na pamięć – bo trochę tego jest –mówi jedna  z mam biorących udział w przedstawieniu. Ale  uświadomiłam sobie, że tego samego wymagamy od naszych dzieci, które przygotowują dla nas przedstawienia z okazji Dnia Rodziny, Dnia Babci. Skoro one dają tyle z siebie tomy też nie możemy być gorsi. Bo czego się nie robi, aby zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom- aktorom, za poświecony czas. Myślimy, że było to  ciekawe doświadczenie,  które dostarczyło mnóstwo zabawy i pozwoliło  poważnym na co dzień dorosłym nabrać dystansu do siebie i  powrócić do czasów dzieciństwa. Podziękowania kierujemy także do pana Szymona Wojtanowskiego, który  przygotował piękną scenografię.
I chociaż w dniu premiery wszystkim towarzyszyła od samego rana trema to wszystko potoczyło się jak w prawdziwej bajce. Książę odnalazł Kopciuszka ,  złe siostry przeprosiły za swe zachowanie, a przeprosiny zostały przyjęte „Nigdy Kopciuszek
Żalu nie chowa.
I wam przebaczyć
Jestem gotowa.”
Oklaskom i wiwatom nie było końca.

1

2

3

4

5

7

 

 

Rodzice  z Przedszkola Publicznego w Tarnowcu zagrali dla swoich  dzieci. Przez dwa miesiące  w wielkiej tajemnicy przygotowywali przedstawienie pt ”Kopciuszek”. W środę 09.06.2010 miała miejsce długo wyczekiwana premiera.
Wszystkie prawa zastrzeżone. eRTe.net.pl